מגן עומסים וברקים – בעבור אלו מכשירי חשמל מומלץ לשים?
עונת החורף טומנת בחובה לא מעט סיכונים למערכת החשמל שלנו.
ראשית כל, בעונה הקרה, יש לנו נטייה להשתמש בו זמנית, במוצרי חשמל רבים אשר נחשבים כ"זוללי" חשמל כמו: תנורים ומפזרי חום למיניהם – מה שעלול ליצור עומס על המערכת.
שנית כל, החורף מביא עמו גם את התופעה האקלימית של הברקים – הברק מהווה סוג של זרם חשמלי אשר במקרים מסוימים, עלול להסב נזק למכשירי החשמל שלנו – פגיעה של  מכת ברק בבניין, עלולה לייצר אספקת מתח גבוה בזמן קצר וזאת למעשה, הפעולה אשר עלולה לגרום לפגיעה במכשירי החשמל והאלקטרוניקה.
החדשות הטובות הן, שיש מה לעשות על מנת להתמגן בצורה המיטבית מפני נזקים שכאלו ואחת מאותן הפעולות בהן מומלץ לנקוט היא התקנת מגן עומסים וברקים.

אלו מכשירי חשמל מומלץ להשתמש במגני עומסים וברקים?
למעשה, כל מוצר חשמלי חשוף לפגיעה כתוצאה מפגיעת ברק או נפילת מתח גבוה, הנגרמת מכל סיבה שהיא.
יחד עם זאת, מכיוון שמגני עומסים וברקים כרוכים בהוצאה כספית, שעבור רבים היא לא קטנה, ההמלצה היא להתקין מגנים במוצרים הגדולים והיקרים יותר כמו: המקרר, המזגנים, הטלוויזיות, מכונת הכביסה והמחשבים.
כמובן, שאם יש לכם גם מכשירי חשמל יקרים אחרים בבית שאתם מעוניינים להגן עליהם ויש לכם את התקציב הנדרש, אין שום דבר אשר ימנע ממכם לעשות זאת.

איך לבחור מגני עומסים וברקים?
כאמור, בשלב הראשון, חשוב שתתכננו בכמה מגני ברקים אתם מעוניינים ולהיכן הם מיועדים ורק בשלבים הבאים, מומלץ להתקדם לשלב בחירת המגנים ורכישתם.
הפרמטר הראשון עליו חשוב לשים דגש בהליך בחירת המגן, נוגע לעוצמת המתח – יש לוודא שמדובר במגן אשר מסוגל להנחית נחשול מתח גבוה – הנתונים בנושא, אמורים להיות מצוינים על גבי האריזה.
פרמטר נוסף עליו חשוב לשים דגש, נוגע לתקן, כאשר ההמלצה היא לבחור במגני ברקים בעלי תו תקן ישראלי – ובנוסף, כדאי לוודא שיש להם גם אחריות יצרן.
מומלץ לוודא שמאחורי מגני הברקים הנבחרים, עומדים מותגים בעלי שם בתחום – מה שגם יכול להעיד במידה לא מועטה על איכותם.
אז זה נכון, שגם שיקולי תקציב יכולים להשפיע על בחירת מגני העומסים והברקים, אבל, יחד עם זאת, מכיוון שהמגנים אמורים להגן על מוצרי חשמל יקרים וחשובים, מומלץ להשתדל לא להתפשר על פחות מהמוצר האיכותי ביותר.

מגן עומסים וברקים – בעבור אלו מכשירי חשמל מומלץ לשים?

מאמרים
נוספים

סול שירותי חשמל 054-662-0204