טיפים לפני שמחייגים לחשמלאי חירום
לא תמיד, ניתן לצפות תקלות במערכת החשמל, כך שתקלות אלו עלולות לקרות גם בזמנים הכי פחות נוחים (ולא שיש זמן נוח לתקלות שכאלו) כמו, בשעות הלילה המאוחרות, בסופי שבוע או בחגים.
החדשות הטובות, טמונות בעובדה שישנם חשמלאי חירום מקצועיים ומוסמכים, אשר זמינים לעבודה גם לאורך כל שעות הלילה ובסופי שבוע – כך שזמן קצר לאחר יצירת הקשר עם חשמלאי החירום הוא כבר יגיע עד אליכם, יזהה את מקור התקלה ויטפל בה בצורה מקצועית ומקיפה.
יחד עם זאת, נשאלת השאלה מה כל אחד מאיתנו יכול לעשות באופן עצמאי עוד לפני שהוא מתקשר אל חשמלאי החירום:

מה לעשות במקרה של קצר חשמלי?
קצר חשמלי מהווה אחד מסוגי התקלות הנפוצות ביותר במערכת החשמל – ובעיקר בעונת החורף.
יחד עם זאת, אם נתקלתם בקצר חשמלי, ההמלצה היא לנסות תחילה לפתור את הבעיה באופן עצמאי, כאשר כל מה שאתם צריכים לעשות, זה לנתק את המכשיר אשר גורם לקצר, לגשת ללוח החשמל ולהרים את הפקק שקפץ וזה הכול, לאחר מכן, החשמל אמור לחזור לפעולה.
אם אתם לא מזהים את הפקק אשר גרם לקצר, באפשרותכם להוריד את כל הפקקים בלוח החשמל ולהעלות אותם אחד, אחד בצורה הדרגתית. ברגע שנמצא הפקק אשר גרם לקצר, ניתן יהיה לנתק את מוצרי החשמל אשר מחוברים לאותו הפקק ובינתיים, למנוע על ידי כך קצרים חוזרים.
כאמור, במקרים בהם הפתרון הינו זמני או חלקי בלבד, במקרים בהם הקצר חוזר או שלחילופין, במקרים בהם החשמל לא חוזר, יש להזמין חשמלאי חירום למקום, על מנת שזה יאתר את מקור הקצר ויטפל בבעיה.

בחירת חשמלאי חירום
כאמור, יש לא מעט פעולות אותן תוכלו לבצע באופן עצמאי על מנת לנסות ולטפל בקצר חשמלי או בכדי להימנע ממנו – בין פעולות המנע אותן ניתן לבצע:
הימנעות מעומסים כבדים על מערכת החשמל, ביצוע בדיקות תקופתיות למערכת החשמל וכיוצא בזה.
בכל מקרה, אם הגעתם למצב שאין לכם מה לעשות ואתם זקוקים לשירותיו של חשמלאי חירום, ההמלצה היא לבחור את החשמלאי בתבונה ולוודא שמדובר בחשמלי מוסמך, עם תעודות, אשר יוכל להגיע אליכם בתוך זמן קצר מרגע הפנייה אליו.

טיפים לפני שמחייגים לחשמלאי חירום

מאמרים
נוספים

סול שירותי חשמל 054-662-0204