איך לצרוך חשמל בתבונה בשרב?
לא אחת, שמענו על מקרים בהם בימים השרביים של הקיץ נשברים עוד ועוד שיאים בגובה צריכת החשמל בארץ. כידוע, בסופו של דבר, ה"שיאים" הללו, מורגשים בחשבון החשמל של כל אחד ואחד מאתנו – וכידוע, בחודשים החמים גובה החשבון עלול להגיע לסכומים גבוהים בני ארבע ספרות.
אז החדשות הטובות הן שיש מספר פעולות אותן ניתן לבצע על מנת להפחית את הצריכה בחשמל בימי שרב (ובכלל) וביניהן, גם הפעולות הבאות:

רכישה מושכלת של מכשירי החשמל
אם אתם עומדים לקנות מכשיר חשמלי חדש, חשוב שתקפידו להתאים את המכשיר לגודל הבית, כמו גם לצרכים ולהרגלי השימוש של כל בני המשפחה.
כאשר מדובר על מכשירי חשמל אשר נחשב כצרכנים גדולים במיוחד של חשמל, ההמלצה היא לבחור במכשיר בעל הדירוג האנרגטי הגבוה ביותר.

הקפדה על טיפול נכון במזגן
יש להקפיד על טיפול נכון במזגן – אשר מהווה כאחד ממוצרי החשמל ה"זללנים" ביותר.
יש לדאוג ולנקות את המזגן בכל פרק זמן קצר, לדאוג שפתחי האוויר אינם חסומים, לסגור את כל הפתחים בבית אשר עלולים לגרים לבריחה של המזגן.
בימים חמים במיוחד, מומלץ לדאוג להצללת החדרים, על מנת להקל על פעולת המזגן.
הקפדה על ביצוע כל אותן הפעולות אשר מהוות חלק מתחזוקת המזגן, תסייע בהפחתה של צריכת החשמל שלו .

טיפול במקרר ובמקפיא
המקרר והמקפיא מהווים כמכשירי חשמל אשר פועלים לאורך כל שעות היממה.
בכדי לאפשר להם את צריכת החשמל המינימאלית לה הם זקוקים מומלץ לבצע פעולות כגון: הקפדה על סגירה טובה של הדלתות, מיקום המכשירים רחוק ממקורות חום, להקפיד על ניקיון גב המקרר מאבק. להימנע מאחסון של מזון חם במקפיא או במקרר. פעולה נוספת בה מומלץ לנקוט היא לדאוג שהמקפיא לא יהיה דחוס מדי.
פעולות אלה, יאפשרו גם ליהנות מצריכה מינימאלית של חשמל וגם יסייעו לשמור על המקרר והמקפיא תקינים לאורך זמן – וכידוע, תקלה במקרר, בעיקר בעונת הקיץ, עלולה לגרום לפגיעה במוצרי מזון.

הקפדה על ביצוע הפעולות הללו, תאפשר להפחית במידה רבה את הצריכה בחשמל בימי שרב ובעצם כך, גם תסייע בהפחתה של גובה חשבונות החשמל וגם תמנע עומס על מערכת החשמל – עומס אשר עלול להוביל לקצרים ולתקלות שונות במערכת החשמל.

איך לצרוך חשמל בתבונה בשרב?

מאמרים
נוספים

סול שירותי חשמל 054-662-0204